Al-Musrati İşi Olmuyor

Posted by

Fenerbahçe, transfer döneminin bitmesine 48 saat kala halen daha ön libero arıyor. Sarı lacivertli takımın listesinin ilk sırasında yer alan isim Al-Musrati idi. 1996 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Portekiz’in Braga kulübünde forma giyiyor. Güncel Transfermarkt değeri 16 milyon Euro!

Braga Çok Para İstiyor

Fenerbahçe, teknik direktör İsmail Kartal’ın onayını da alarak Al-Musrati için Braga’nın kapısını çaldı. Aslında oyuncu da Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak bakıyordu. Fakat, Braga, oyuncu için Fenerbahçe’den oldukça yüksek bir bonservis istedi. Fenerbahçe’nin indirim talebine olumlu cevap vermedi. Kararından caymadı. Bu durum, Fenerbahçe’nin Al-Musrati’den vazgeçmesine neden oldu.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Fenerbahçe bir ön libero alarak transfer dönemini kapatmak istiyor. Ancak, sarı lacivertli kulübün bu transfer için ayırmış olduğu ciddi bir bütçesi bulunmuyor. Ayrıca, Fenerbahçe, bu transfere olmazsa olmaz gözüyle bakmıyor. Çünkü, Fenerbahçe’nin kadrosunda o bölgede forma giyebilecek İsmail Yüksek, Mert Hakan Yandaş, Miha Zajc, Miguel Crespo, Fred ve Bartuğ Elmaz gibi oyuncular bulunuyor. Al-Musrati için çok para harcamak istemeyen Fenerbahçe, Braga’nın da yüksek bonservis isteğinden caymaması üzerine bu defteri kapattı. Sarı lacivertli kulübün sportif direktörü Mario Branco’nun oyuncu için Portekiz’e gittiği haberleri yalanlandı.

Al-Musrati Kimdir?

6 Nisan 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.89 boyundadır. Ön libero ve merkez orta saha olarak görev yapabilen bir isimdir. Kendisi Libya vatandaşıdır. Libya milli takımının formasını bugüne kadar 42 defa giymiştir. İki gole imza atmıştır.

Al-Musrati, 2017 yılının Ocak ayında Portekiz’in Guimaraes kulübüne transfer olarak Avrupa’ya ilk adımını attı. 2020 yılının Ağustos ayında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Braga’ya transfer oldu. Deneyimli oyuncu, Braga’daki dördüncü sezonuna başlayacak. Oyuncunun bu kulüp ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek.

Al-Musrati, geçtiğimiz sezon Braga forması ile Portekiz Ligi’nde 28 maça çıktı. Söz konusu maçların tamamına ilk 11’de başladı. Birçoğunda sahada 90 dakika kaldı. Bir dönem sakatlığından dolayı maçlara çıkamadı. Buna rağmen takımının en istikrarlı ismi olmayı başardı. Ayrıca, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 41 maçta görev yaptı. Sezonu beş gol ve iki asist ile tamamladı. Sahada 3 bin 470 dakika kaldı.

İsmail Yüksek Fenerbahçe’nin Ön Liberosu Olacak

Al-Musrati transferinden sonuç alamayan Fenerbahçe, önümüzdeki 48 saat içerisinde bir sürpriz olmadığı takdirde ön libero transferi yapmayacak. Teknik direktör İsmail Kartal, İsmail Yüksek’in yeterli olduğunu düşünüyor. 24 yaşındaki oyuncu, yabancı sınırından dolayı bu sezon bilhassa Süper Lig’de ciddi süreler alacak gibi duruyor.

İsmail Yüksek, milli takımımızın geçtiğimiz günlerde Japonya ile oynamış olduğu maça ilk 11’de başladı. Maç boyunca kötü bir performans ortaya koydu. Üstüne bir de penaltıya sebebiyet verdi.