ABDULLAH AVCI YÖNETİMİNDE TRABZONSPOR HİÇ KAYBETMEDİ

Posted by

Trabzonspor’da Teknik Direktörlük koltuğuna Abdullah Avcı’nın gelişiyle birlikte Süper Lig’de önemli bir çıkış yakaladı. Bordo mavili ekip Tecrübeli Hoca Abdullah Avcı yönetiminde hiç kaybetmedi.

Abdullah Avcı’nın çalıştırdığı Trabzonspor, deneyimli hocanın Teknik Direktörlüğe geldiğinden beri Süper Lig’de çıktığı 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. Abdullah Avcı döneminde hanesinde 11 puan toplayan Trabzonspor, bu sezon çıktığı Lig maçlarında kalesinde sadece 2 gol gördü.

ABDULLAH AVCI “TRABZONSPOR’UN YUKARIYA İVME KAZANMASINA ÇALIŞIYORUZ”

Süper Lig’in 13. Haftasında Trabzonspor’un 2-1 mağlup ettiği Çaykur Rizespor maçından sonra Abdullah Avcı basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Avcı: “Hiçbir maç kolay olmuyor. Dün akşam da gördük, bugün de görüyoruz. Her takımın kendine göre oyuncu kalitesi var. Bazen oyun, bazen oyuncu kalitesi burada biraz belirleyici oluyor. Maçı daha önce de koparabilirdik.

Ama dediğim gibi zor oyunlar. Geldiğim günden itibaren ne sıralama ne puan, bunlara hiç bakmadan, tespitleri bunun üzerinden her türlü çalışmaları yapıp aynı zamanda Trabzonspor’un yukarıya ivme kazanmasına çalışıyoruz.” ifadelerini kullanarak Ligde oynanan her maçın zor olduğunu dile getirdi.

Rizespor maçını değerlendiren Avcı: “Maça başlarken oyuncuların istekleri, arzuları, kazanma karakterleri, maç öncesi bunu çok net ortaya koydu. Maça da bu şekilde başladık. Ama verilen bir penaltı, ona rağmen duyguları karıştırmadan devre arasına girdik. 

Oyun olarak doğru gidiyorduk. İçerde de bütün maçı çok net oyundaki organizasyonlarımızı doğru kullanıp o istekleriyle birlikte çevireceğimize inanıyorduk ve bunu da ifade etmiştik. O tutkuları duygularını karıştırmadan, duyguları aklın içine sokarak oyun içi verdikleri reaksiyon, tepki, kazanma isteği, geri çevirme önemliydi. Geldiğimizden beri 5 maçta ilk defa oyunda geriye düştük ve bunu çevirme durumunu oluşturdular.” açıklamasını yaptı.

AVCI TRANSFER DÖNEMİ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, transfer dönemi hakkında şu sözlerle açıklamada bulundu:

“Bu takımın her zaman yarışması lazım. Her takım da bazen inişler çıkışlar vardır. Bazen transferde, bazen sonuçlarda. Bugün itibariyle hem izleme komitesi, hem biz, hem de yönetim kurulumuz çalışmalar yapıyor. Kulübümüzün yapılanmasına uygun bir şekilde, net oyuncuda karar vermişsek, bunun üzerinden devam edeceğiz. Bu sezon ara diye de bir şey yok.

Yarışma devam ediyor. Bu arada alacağın oyuncunun oynama süresi, oynamış mı, boşta mı, bunların hiçbir tanesini bilmiyoruz ama net oyuncular üzerinden hem bugünü hem önümüzdeki seneleri düşünerek hareket edeceğiz. Kulübün menfaatleri doğrultusunda ve takım menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz.

Adana Demirspor maçında belki kaybettik ama Faruk Can’ı kazandık. Bugün geçen seneden kazanmış Serkan (Asan) vardı. İyi bir oyuncu. Verimli topraklar üzerinde iyi oyuncular var. Bunları da düşünerek Trabzonspor’un transferlerini gerçekleştirmek istiyoruz.”