A Milli Takım’ın Aday Kadrosu Belli Oldu

Posted by

2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeri’nde mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımımız, ilk olarak Hollanda, Norveç ve Letonya ile karşı karşıya gelecek. Bu doğrultuda A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş’in tercihleri doğrultusunda aday kadro belli oldu.

A Milli Futbol Takımımızın aday kadrosunda Ozan Tufan, Orkun Kökçü, İrfan Can Kahveci, Emre Kılınç, Yusuf Yazıcı, Halil Akbunar, Hakan Çalhanoğlu, Deniz Türüç, Burak Yılmaz, Enes Ünal, Kenan Karaman ve Cenk Tosun,  Mert Günok, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Gökhan Akkan, Zeki Çelik, Nazım Sangare, Merih Demiral, Ozan Kabak, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Umut Meraş, Caner Erkin, Okay Yokuşlu, Taylan Antalyalı, Dorukhan Toköz, yer alan futbolcular oldular. Fakat A Milli Futbol Takımımıza kötü haber Fransa’dan geldi.

Fransa’dan Flaş Karar

A Milli Futbol Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeri’ndeki aday kadrosu belli oldu. Kötü haber ise Fransa’dan geldi. Fransa’nın Ligue 1 ve Ligue 2’deki kulüplerin başkanlarının aldığı ortak karar neticesinde Avrupa Birliği’ne üye olmayan ülkelere futbolcu göndermeme kararı alındı.

Fransa’daki kulüp başkanlarının bu kararı FIFA’nın 5 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan genelgesine istinaden aldığı ifade edildi.

Böylelikle Fransa Ligue 1 takımdalarından Lille forması giyen Mlli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik ile birlikte Fransa Ligue 2 takımlarından Le Havre forması giyen Umut Meraş, A Milli Takımımızın açıklanan aday kadrosuna katılamadılar.

Türkiye Futbol Federasyonu Devreye Girdi

2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeri’nde ilk olarak Hollanda, Norveç ve Letonya ile kozlarını paylaşacak olan A Milli Futbol Takımımıza Fransa’den büyük bir engel geldi. Fransa’daki kulüp başkanlarının oybirliği ile aldığı karar neticesinde Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelere oyuncu göndermeme kararı çıktı.

Fransa’da oynayan ve performansları ile dikkatleri üzerine çeken Milli futbolcularımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik ve Umut Meraş A Milli Futbol Takımımızın aday kodrosuna katılamadılar. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise Türkye Futbol Fedetasyonu harekete geçti.

Gelen haberlere göre yaşanan bu gerekli mercilere başvuran Türkiye Futbol Federasyonu, bu sorunun çözülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.