A MİLLİ TAKIMI UEFA LİGİNDE BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI

Posted by
Türkiye – Macaristan Maçı

Millilerimiz UEFA uluslar ligi B Grubundaki son maçında beklentileri karşılayamadı. Çarşamba günü deplasmanda oynanan Macaristan-Türkiye maçında A Milli Futbol Takımımız maçı 2-0 kaybederek C ligine düştü. Macaristan ise 2-0 galip geldiği bu maç sayesinde B liginden A ligine çıkma şansını elde etti. Macar basınında bu galibiyet “Türkleri yendik.” Başlıkları ile kutlanırken Türkiye basınında ise A Milli takımımızın yenilgisi tartışılmaya başlandı.

A MİLLİ TAKIMI DENGESİZ Mİ?

Bu maçtan sonra spor camiasında Macaristan takımı övülürken A Milli Futbol Takımımız için dengesiz yorumları yapıldı. Beklentilerin çok altında kalan oyuncularımızın performansları ve bunların sebepleri deneyimli yorumcular tarafından masaya yatırıldı. Toplam 10 maçta yalnızca iki galibiyet alarak 6 puan kazanabilen Millilerimiz grup maçlarında 5 kez mağlup oldu ve 3 kez berabere kaldı.

SIRBİSTAN – RUSYA MAÇI NE OLDU?

Macaristan-Türkiye maçını izlerken Türkiye’nin bir kulağı da Sırbistan-Rusya maçındaydı. Sırbistan-Rusya maçında Sırbistan’ın ilk yarıda gol atarak içimizi rahatlatması üzerine A Milli Futbol Takımımızdan mutlak galibiyet beklerken sahadan 2-0 yenik ayrıldık. İkincisi düzenlenen UEFA Uluslar ligi bu sene de Türkiye için maalesef hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Maç sırasında oyuncularımızın performansı seyirciyi tatmin edecek durumda olmaması üzerine maçtan sonra gözler teknik direktörümüz Şenol Güneş’e döndü.

Şenol Güneş

TEKNİK DİREKTÖR ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMA YAPTI

Şenol Güneş de hem sonuçtan hem oyuncuların sergilediği performanstan hiç memnun değildi. Her ne kadar bu maçın beklentileri karşılamadığını belirtse de Şenol Hoca Mart 2021 için gayet umutlu olduğunu belirtip takımı adına böyle bir performansın bir daha yaşanmayacağının sözünü verdi. Spor camiasında Şenol Hocanın maç sırasında yaptığı değişiklikler de tartışılırken deneyimli çalıştırıcı bu konu hakkında yorum yapmadı. Özellikle 55. dakikada Yusuf’u oyuna aldıktan sonra 79. dakikaya kadar oyuncularımızın isteksizliğine ve performans düşüklüğüne müdahale etmediği için deneyimli çalıştırıcı hakkında da olumsuz yorumlar yapılmaya başlandı.

Ayrıca kadro açısından da istediğini yaratamayan teknik direktörümüzün elinin kolunun da bağlı olduğu spor camiasında yapılan diğer yorumlar arasındaydı. Hem organize olmakta sorun yaşayan hem isteksiz bir performans sergileyen hem de kadromuzun stabil olmaması bu maçtan sonra akıllarda kalan en önemli sorular oldu.