9 Futbolcu Sezon Ortasında İki Farklı Süper Lig Takımında Forma Giydi

Posted by

Süper Lig’de forma giyen bazı futbolcular transfer döneminin lig başladıktan sonra kapanması nedeniyle 2 farklı takımda forma giymek durumunda kaldı. Tamamlanılan 7 haftada 2 ayrı takımın formasını terletmek durumunda kalan 9 futbolcunun bulunduğu dikkat çekti. Süper Lig’in başlaması ile yaz sezonu transfer döneminin bitişi arasında 5 haftalık periyot yaşandı.

Bu süreçte bazı futbolcuların farklı takımlara transfer olduğu, kiralandığı ya da sözleşmelerini feshederek Süper Lig’in farklı takımlarına imza atmaları gibi farklı örnekler yaşandı. Dolayısıyla Süper Lig’de sezona başladığı ile sezona devam ettiği yani iki farklı takımında formasını giymiş olan 9 futbolcu bulunuyor. Bu futbolcular arasında Kartal Kayra Yılmaz, Jean Evrard Kouassi, Emre Akbaba, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Kerem Atakan Kesgin, Tayyip Talha Sanuç, Ahmed Musa, Tayfun Bingöl gibi isimler yer alıyor.

Süper Lig

Emre Akbaba’dan İlginç Fikstür İstatistiği

İki ayrı takımda forma giyen isimlerden biri olan Emre Akbaba ile dikkat çekici bir istatistik söz konusu oldu. Emre Akbaba, Galatasaray ve Adana Demirspor forması ile toplamda oynadığı 7 maçın 4’ünde Trabzonspor ve Antalyaspor karşılaşmalarında sahaya çıktı. Sezona Galatasarayda başlayan Emre Akbaba, Adana Demirspor’a transfer olmadan önce ilk 5 maçın tamamında forma giyme şansı yakaladı. İlk 5 haftada Antalyaspor, Giresunspor, Ümraniyespor, Trabzonspor ve Gaziantep’e karşı maçlara çıkan Akbaba, transferin son gününde lider Adana Demirspor’a imza atmıştı. Yeni takımına imza attıktan sonra o hafta oynanacak karşılaşma olan Trabzonspor maçında forma giyen Emre Akbaba, ligin altıncı haftasında Trabzonspor’a karşı ikinci kez forma giyme şansı yakaladı. Aynı durum ligin yedinci haftasında da Antalyaspor’a karşı da söz konusu oldu. Öte yandan Adana Demirspor ligin 8. haftasında ise Galatasaray ile kozlarını paylaşacak ve forma giymesi halinde Akbaba bu sefer de eski takımına karşı mücadele etmiş olacak. Adana Demirspor’un 9. haftadaki rakibi ise Emre Akbaba’nın Galatasaray forması giyerken ligin 5. haftasında karşılaştığı Gaziantepspor. Dolayısıyla Emre Akbaba, takımının önümüzdeki 2 hafta oynanacak maçlarında da forma giymesi halinde ilginç bir fikstür olayına konu olmuş olacak.

9 Futbolcu Bu Sezon Başka Bir Süper Lig Takımına Transfer Olamayacak

Trabzonspor’dan Kouassi ve Beşiktaş’tan Kartal Yılmaz’da ligin başında transfer heyecanı yaşayarak 2 ayrı takımda forma giyme şansı yakaladı. Sezona Trabzonspor formasıyla başlayan Kouassi, bordo mavili forma ile 5 hafta boyunca süre aldı. Ardından Karagümrük’e transfer olan Fil Dişili futbolcu yeni takımında oynadığı 2 maçta da şans buldu. Beşiktaş’ın altyapısında yetişen Kartal Yılmaz ise ligin ilk 3 haftasında Beşiktaş forması giyerken son 4 haftada transfer olduğu Ümraniyespor formasını terletti. Ayrıca mevcut statüye göre yukarıda adı geçen 9 futbolcu bu sezon için başka bir Süper Lig takımına transfer olamayacak. Çünkü kurallara göre Süper Lig’de bir futbolcu bir sezon içerisinde ligde ancak 2 takım forması giyebiliyor. Bu nedenle ismi geçen 9 futbolcu ara transfer döneminde Süper Lig’den başka bir takıma transfer olamayacak.