6.TEKNİK DİREKTÖR

Posted by

Ligin 16.haftasında kendi sahasında Beşiktaş’a 2-0 kaybeden Kayserispor’da teknik direktör Samet Aybaba ile yollar ayrıldı.

Samet Aybaba yönetiminde çıktığı 8 lig maçında da galibiyet yüzü göremeyen sarı kırmızılı ekip bu mücadelelerin 4’ünde berabere kalırken 4 karşılaşmada sahadan yenik ayrıldı.

Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı’nın Samet Aybaba yerine Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu’yu getirmesi bekleniyor. Petrescu ile beraber yönetimin son 1.5 yılda 6.teknik adamı göreve getirmesi öngörülüyor.

İSTİKRAR ABİDESİ

Elbette Kayserispor için bu bir ironiden başka bir şey değil. Zira yönetim Dan Petrescu’nun gelmesiyle birlikte son 1.5 sezonda 6.teknik direktörüne görev vermiş olacak.

2019-200 Sezonuna yine Samet Aybaba ile başlayan sarı kırmızılılar kötü gidişin ardından Bülent Uygun’u göreve getirmişti. Takımıyla 2 ay görev yapabilen Bülent Uygun da yönetim tarafından gönderilmişti.

Yeni yıla yeni umutlarla girmek isteyen yönetim Ocak ayı başlarında daha önce uzun yıllar bu camiaya hizmet etmiş Robert Prosinecki ile anlaşmıştı.

Sezonun ikinci yarısını Prosinecki ile kapatan sarı kırmızılı ekip Hırvat hocanın ayrılmasından sonra Bayram Bektaş ile bu sezona başladı. Ligde kötü gidişi devam eden Kayseri temsilcisi Bayram hocanın da görevine son verdi ve takımın başına tekrar Samet Aybaba’yı getirdi.

Bu yönetim süresince 2.kez göreve gelen Samet hoca yaklaşık 1.5 ay sonra istenilen sonuçların gelmemesiyle birlikte takımdan ayrıldı.

Bu kadar değişimin yaşandığı bir camiada hangi mantıkla başarı bekleniyor, bunun sorgulamasını Kayserispor yönetim kurulu kendi içerisinde yapması gerekir.

Ayrıca aynı pozisyon için 6.kez başka birine görev veriliyorsa ve bu 1.5 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleşiyorsa, yönetim daha önce verdiği 5 kararın hesabını kime soracak? Demezler mi insana 5 kere aynı hata yapılır mı diye?

DAN PETRESCU

Samet Aybaba’dan boşalan teknik direktör koltuğuna geçmesi beklenen Dan Petrescu futbolculuk yıllarında uzun süre Chelsea forması giymişti. Forvet pozisyonunda görev yapmış Rumen futbol adamı 2003 yılında futbolu bırakmış teknik adamlık kariyerine başlamıştı.

Ülkesi dışında Rusya, Çin ve Katar’da da görev yapmış 53 yaşındaki teknik adam daha önce Georghe Hagi, Mircea Lucescu ve Sumudica’nın da aldığı Romanya Yılın Antrenörü ödülünü de 3 kez alarak geçmişine ekledi.