12 Dev Adam Hırvatistan’ı Devirdi

Posted by

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 6. maçında A Milli Basketbol Takımı, 22 Şubat Pazartesi günü kendi sahasında Hırvatistan’ı kouk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 12 Dev Adam, 84 – 78 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte lider Hırvatistan, Eurobasket Elemeleri’nde 2. mağlubiyetini aldı. Öte yandan Avrupa Şampiyonası’na daha önceden gitmeyi garantileyen A Milli Basketbol Takımı, gruptaki son maçını da kazanarak 3. galibiyetini elde etmiş oldu.

Maçın Detayları

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 6. maçında BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde, A Milli Basketbol Takımı ile Hırvatistan kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine iki takım da dengeli başladı. 12 Dev Adam, özellikle hücumda iyi organize olurken; Hırvatistan ise dış atışlarla karşılık vermeye çalıştı. Başa baş geçen birinici periyot, 21 – 21 beraberlikle sonuçlandı. Maçın ikinci çeyreğinde de iki takımın çekişmeli oyunu devam etti.

Çeyreğin büyük bölümünde bir takım öne geçerken diğeri eşitliği sağladi. İkinci periyotun bitimine dakikalar kala üstünlüğü ele geçiren A Milli Basketbol Takımı, ilk yarıyı 42 – 40 önde tamamlamayı başardı.

Maçın üçüncü çeyreğine Melih Mahmutoğlu ve Alperen’in sayıları ile başladı. Fakat rakip Hırvatistan, dış atışlarla hemen karşılık verdi. Üçüncü periyotun sonunda Mustapic’in 3 sayılık isabetiyle Hırvatistan, çeyreği 65 – 62 önde tamamladı.

Dördüncü periyota ise Larkin ve Buğrahan’ın sayıları ile başlayan 12 Dev Adam, üstünlüğü yeniden ele geçirdi. Savunmada sertliği arttıran A Milli Basketbol Takımı, rakibe kolay sayı şansı tanımadı ve karşılaşmayı 84 – 78 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu 6. Maçında A Milli Basketbol Takımı, kendi sahasında Hırvatistan’ı 84 – 78 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılım ise şöyle oldu. Türkiye’de Larkin 16, Berk Uğurlu 3, Şehmus Hazer 9, Furkan Haltalı 2, Sertaç Şanlı 17, Alperen Şengün 6, Melih Mahmutoğlu 12, Buğrahan Tuncer 17 ve Doğuş Özdemiroğlu 2 sayı atarken; Hırvatistan’da Mavra 4, Dreznjak 6, Marcinkovic 2, Sakic 10, Bilan 12, Filipovic 12, Prkacin 4, Vrankovic 10, Mustapic 5 ve Gabric 13 sayı attı.