11 MAYIS’TA KAYSERİSPOR TEHLİKE BÖLGESİNDEN KURTULMA MÜCADELESİNDE

Posted by

Süper Lig’de içerisinde bulunduğumuz sezonunun sonuna doğru yaklaşılırken bitime 1 hafta kala ligin kümede kalma hattını yakından ilgilendiren mücadelede geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan Medipol Başakşehir sahasında HES kablo Kayserispor ekibini konuk edecek.

11 Mayıs 2021 tarihinde Başakşehir Fatih Terim Stadyumu da oynanacak karşılaşma Türkiye saati ile 20.30 da başlayacak ve beın Sports Max HD 2 kanalından naklen yayınlanacak.  Yapılan 38 karşılaşmanın ardından 44 puan toplayan Medipol Başakşehir 14 sırada yer alırken konuk HES kablo Kayserispor ise 40 puan topladı ve 17 sırada bulunuyor.

OYNANAN ESKİ MÜSABAKALAR

Medipol Başakşehir ve HES kablo Kayserispor arasında oynanan 31 karşılaşmada ev sahibi ekip 12 kez galibiyet ile ayrılırken 10 mücadeleye HES kablo Kayserispor kazandı ve 9 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. Medipol Başakşehir’in ev sahipliği yaptığı 15 mücadelede konuk ekip Kayserispor 3 galibiyet alırken 5 karşılaşma beraberlikle sonuçlandı ve ev sahibi ekip 7 galibiyet almayı başardı. Ligin ilk devresinde Kayseri’de oynanan ve 19 Ocak 2021 tarihinde yapılan mücadeleyi konuk ekip Kayserispor 2-0 kazanmayı başardı.

İki ekip arasında yakın zamanda oynanan en gollü karşılaşma ise 22 Aralık 2019 tarihinde Başakşehir’in 4-1 galibiyeti ile sonuçlanmıştı. Ev sahibi Medipol Başakşehir kapsamında yapmış olduğu son 5 mücadelede 3 galibiyet 2 beraberlik elde ederken konuk ekip HES kablo Kayserispor yapmış olduğu son 5 mücadelede 3 beraberlik 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti.

İKİ TAKIM HAKKINDA BAZI İSTATİSTİKLER

Kayserispor Başakşehir’le yapmış olduğu son 14 Süper Lig karşılaşmasında yalnızca 1 galibiyet elde ederken bu galibiyeti ise yapılan son mücadelede almıştı. Sezonun ilk devresinde kayserispor’a 2-0 mağlup olan Medipol Başakşehir Lig tarihi kapsamında kayserispor’a bir sezonda yalnızca bir kez 2 defa yenildi.

Süper Lig kapsamında 2020/2021 sezonunda 5 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen ev sahibi ekip içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle ilk defa 6 maçlık namağlup serisi elde etmek için HES kablo Kayserispor ile kozlarını paylaşacak. Konuk ekip Kayserispor forması altında Süper Lig kariyerinde 2 gole sahip olan Deniz Alibec  bu iki Golü de ev sahibi ekip Medipol Başakşehir’in ağlarına göndermişti.